Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Chcesz wiedzieć więcej i działać na rzecz środowiska?

opublikowany: czwartek, 1. lutego 2018 - 14:35, Magdalena Łań
"Ginący świat" fot. "Ginący świat"

W środę, 7 lutego o godz. 19.00 (Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15), zapraszamy mieszkańców do udziału w kolejnym spotkaniu i pokazie filmu dokumentalnego z cyklu „Naprawiaj naturę”. Po projekcji odbędzie się dyskusja ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.


Blisko połowa gatunków zwierząt na Ziemi zagrożona jest dziś wymarciem. Naukowcy biją na alarm, podejmując działania na rzecz ochrony fauny i flory. Były fotograf National Geographic, reżyser filmu „Ginący świat", Louie Psihoyos postanawia aktywnie przyłączyć się do tego działania. Przedstawia spektakularny i niezwykle przekonujący obraz życia na Ziemi, który w rzeczywistości okazuje się filmowym wezwaniem do podjęcia kroków przeciwko całkowitemu zniszczeniu naszej planety. Wykorzystując najnowszą technologię, Psihoyos pokazuje, że rozprzestrzenianie się homo sapiens spowodowało największe wymieranie gatunków od czasu zagłady dinozaurów. Po projekcji filmu odbędzie się debata z udziałem WWF Polska: Masowe wymieranie gatunków – co możemy zrobić, aby powstrzymać ten proces?

Cykl pokazów i dyskusji ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska
„Ginący świat” to drugi pokaz cyklu o ekologii organizowanego przez Akademię Dokumentalną Against Gravity, WWF Polska i Greenpeace  Polska. Spotkania cyklu „Naprawiaj naturę” będą odbywały się raz w miesiącu w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu silnie związanym z ekologią. W programie filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane zagadnienia z zakresu ekologii, a po nich spotkania ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.

Na 7 marca zaplanowany jest pokaz filmu „Zjedz to!” Granta Baldwina i spotkanie z ekspertami z Greenpeace  Polska. A 4 kwietnia odbędzie się pokaz filmu „Ziarno: Nieznana historia” reż. Jon Betz, Taggart Siegel. Po filmie także spotkanie organizowane w ramach współpracy z Greenpeace  Polska. Bilety w cenie 15 zł.

Bilety w cenie 15 zł (dostępne przed projekcją lub online).