Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Budżet partycypacyjny latem – skorzystaj ze zrealizowanych projektów

opublikowany: piątek, 3. sierpnia 2018 - 10:55, Magdalena Łań
zajęcia jogi na świeżym powietrzu. fot. zajęcia jogi na świeżym powietrzu.

Warszawiacy korzystają z projektów z budżetu partycypacyjnego każdego dnia! Do ich dyspozycji podczas wakacji jest nie tylko plaża na Białołęce, ścianka wspinaczkowa przy moście Świętokrzyskim czy tężnia solankowa na placu Hallera. To także wiele wydarzeń, zajęć czy filmów w kinie plenerowym.


Lato to idealna okazja, aby skorzystać z tzw. miękkich projektów realizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego. W ciągu najbliższych tygodni chętne osoby mogą wziąć udział min. w spływach kajakowych, pokazach kina plenerowego, zajęciach z jogi, Tai-Chi czy spacerach z przewodnikiem. To projekty, które są realizowane dzięki warszawiakom!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na niektóre zajęcia mogą obowiązywać wcześniejsze zapisy.

Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdują się w załączonej tabeli.

Pomysły mieszkańców zmieniają Warszawę.
Mieszkańcy zgłosili w pięciu edycjach budżetu partycypacyjnego 12  tys. projektów, z których realizowanych jest lub będzie ponad 3 tysiące.  których budżet wyniesie ponad 260 mln zł. W głosowaniu, co roku, bierze udział ok. 10% mieszkańców Warszawy. Efekty pomysłów mieszkańców widać w całej Warszawie. Dzięki nim powstały nowe ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe, place zabaw dla dzieci, czy nowe nasadzenia zieleni. W przestrzeni miejskiej pojawiają się nowe ławki do odpoczynku, chodniki, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. Organizowane są potańcówki, pokazy kina plenerowego, a także zajęcia w domach kultury.

Pliki do ściągnięcia

  1. Tabela wydarzeń (plik: tabela_wydarzen.doc, rozmiar pliku: 152.5 KB)