Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Bezinwazyjne operacje kręgosłupa w Szpitalu Bielańskim – konferencja prasowa

opublikowany: czwartek, 28. listopada 2019 - 13:13, Magdalena Łań

W poniedziałek, 2 grudnia, o godz. 14.00, zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową na temat bezinwazyjnych, endoskopowych operacji kręgosłupa przeprowadzanych w Szpitalu Bielańskim (ul. Cegłowska 80). Gościem specjalnym będzie ortopeda dr Ralf Wagner z Frankfurtu.


Wejście przez przychodnię szpitala Bielańskiego, ostatni pawilon na lewo od budynku głównego szpitala, I piętro.

W konferencji udział wezmą: Paweł Rabiej, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego, dr Ralf Wagner z Ligamenta Spine Center Frakfurt, prof. Waldemar Koszewski, ordynator Oddziału Neurochirurgii oraz pacjentka po operacji endoskopowej.

W Klinice Neurochirurgii Szpitala Bielańskiego, jednym z nielicznych ośrodków w kraju, wykonuje się operacje endoskopowe wszystkich odcinków kręgosłupa, zarówno lędźwiowego, jak piersiowego i szyjnego.

Od niedawna są one wykonywane przy użyciu najnowocześniejszego endoskopu zakupionego ze środków m.st. Warszawy.

Bóle kręgosłupa uznawane są dziś za chorobę cywilizacyjną. Głównymi jej przyczynami jest siedzący tryb życia współczesnego człowieka, mała ilość ruchu, wysokokaloryczna dieta, nadwaga. Według różnych statystyk w całym okresie życia dotykają one nawet 80% populacji krajów rozwiniętych, w tym Polski. Powoduje to niezdolność do pracy, niekiedy inwalidztwo. W Polsce koszty związane z niesprawnością w wyniku dolegliwości mogą być szacowane nawet na 3 miliardy złotych rocznie.  Jest to więc problem nie tylko medyczny, ale też ze względu na swoją skalę, także problem społeczny i ekonomiczny.