Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Autobusy po uruchomieniu metra

opublikowany: czwartek, 29. sierpnia 2019 - 7:23, Tomasz Demiańczuk
L. Peczyński fot. L. Peczyński
Poznaliśmy trasy linii autobusowych po otwarciu wschodniego odcinka linii metra M2

Jakimi trasami będą jeździły autobusy po otwarciu trzech nowych stacji metra linii M2 na Pradze-Północ i Targówku? Z jaką częstotliwością? Poznaliśmy ich nowe trasy.


Wkrótce pociągi metra pojadą nowym odcinkiem  linii M2 od Dworca Wileńskiego do stacji Trocka. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Targówka Mieszkaniowego do centrum Pragi, Śródmieścia i na Wolę. Dogodną przesiadkę do podziemnej kolei przy ul. Trockiej zyskają również mieszkańcy Bródna, osiedli we wschodniej części Białołęki, a także Marek, Ząbek i Radzymina. Głównym założeniem zmian w układzie linii komunikacyjnych jest zatem zapewnienie dogodnego dojazdu do metra z tych miejsc, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń z centrum Pragi i Śródmieściem.

Zmiany zostały przygotowane po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Rozpoczęły się połowie kwietnia od czatu z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego, potem były spotkania z mieszkańcami, a przez cały czas uwagi zbierane były także drogą elektroniczną. Pracownicy ZTM rozmawiali z warszawiakami na pięciu specjalnych spotkaniach na Pradze-Północ, Targówku, Białołęce i w Markach. Byli obecni także na pchlim targu na Zaciszu, Pikniku Europejskim oraz na posiedzeniu Rady Warszawskiego Transportu Publicznego, a także komisjach Rad Dzielnic Praga-Północ i Targówek. Łączenie w spotkaniach uczestniczyło około 500 osób, a na konsultacyjny adres mailowy wpłynęło blisko 800 wiadomości. Na spotkaniach wypełniono także 300 ankiet. Wszystkie uwagi i sugestie zostały przeanalizowane, a efektem tej pracy jest nowy układ komunikacyjny.

Szczegółowe informacje na temat zmian w układzie komunikacyjnym można znaleźć tutaj.

Pliki do ściągnięcia

  1. Zmiany w komunikacji miejskiej po wydłużeniu linii metra M2 do stacji Trocka - prezentacja (plik: zmiany_w_komunikacji_miejskiej_metro.pdf, rozmiar pliku: 2662.73 KB)