Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

7. Festiwal Kultury Bez Barier – konferencja prasowa

opublikowany: poniedziałek, 16. września 2019 - 16:04, Małgorzata Kurlenda

We wtorek, 17 września, o godz. 11.00 (kawiarni OCHO w szklanym pawilonie Teatru Ochoty, ul. Reja 9) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową 7. Festiwalu Kultury Bez Barier.


W konferencji weźmie udział: Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej, Artur Jóźwik dyrektor Biura Kultury, twórcy festiwalu oraz przedstawiciele instytucji kultury.  

7 edycja Festiwalu Kultury Bez Barier, w tym roku rozegra się w 18 miastach Polski, w tym w blisko 90 instytucjach w Warszawie. To wielkie święto dostępności kultury w ramach, którego Fundacja Kultury Bez Barier m.in. tłumaczy na język migowy spektakle, koncerty, organizuje pokazy filmowe, spotkania i warsztaty z audiodeskrypcją, pętlami indykcyjnymi i przewodnikami. Festiwal odbywa się w dniach 27.09-6.10.

W programie m.in. spektakle w Nowym Teatrze, Studio i Powszechnym, warsztaty w TR Warszawa, wystawy w Polin, Zachęcie, Muzeum Narodowych, koncert Czesława Mozila, spotkania i rozmowy o modzie, ekologii, hejcie, pokazy bajek Disneya i wiele innych dostępnych wydarzeń.