Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

500 tys. zł wsparcia dla stołecznych działkowców

opublikowany: piątek, 10. lipca 2020 - 8:54, Marta Plasota
Fundacja SAM Rozkwit fot. Fundacja SAM Rozkwit

Remont świetlic, wymiana oświetlenia i ogrodzeń, budowa miejsc do składowania i segregacji odpadów, zakup sprzętu ogrodniczego oraz instalacje monitoringu. To inwestycje, które wkrótce zostaną zrealizowane w warszawskich ogródkach działkowych.


Dzięki środkom miasta i województwa możemy wesprzeć 27 ogródków działkowych w projektach, które wpłyną na poprawę jakości wypoczynku i rekreacji. Co istotne, można je też zrealizować w stosunkowo krótkim czasie – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął konkurs, w ramach którego 27 projektów Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) z m.st. Warszawy otrzyma wsparcie finansowe w łącznej wysokości 0,5 mln zł, po połowie z budżetu m.st. Warszawy i z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dzięki przyznanym dotacjom poprawią się warunki korzystania z ROD. Projekty, które uda się zrealizować polegają w szczególności na budowie oraz modernizacji infrastruktury ogrodowej, w tym: budynków gospodarczych i domów działkowca, świetlic, ogrodzeń, bram i furtek. Zostaną również zmodernizowane instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i oświetleniowe oraz pojawią się monitoring czy wiaty śmietnikowe.

Lista pozytywnie ocenionych wniosków, które otrzymały wsparcie miasta jest dostępna na stronie internetowej stołecznego Informatora Europejskiego.