Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

30. Bieg Niepodległości – konferencja prasowa

opublikowany: wtorek, 6. listopada 2018 - 11:48, Konrad Klimczak

W środę, 7 listopada, o godz. 12.00 (Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą 30. Biegu Niepodległości. To ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.


W spotkaniu wezmą udział: 

  • Renata Kaznowska – zastępca Prezydenta m.st. Warszawy
  • Janusz Samel – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy
  • Marek Roszczyk – dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO BP
  • Dominika Pietryga - PR manager marki 4F
  • Piotr Gacek - dyrektor sportowy ONICO Warszawa
  • prof. Tadeusz Orłowski - kierownik Kliniki Chirurgii w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc

Bieg Niepodległości jest ostatnim i największym wydarzeniem cyklu „Zabiegaj o pamięć”, a zarazem jednym z najliczniejszych biegów ulicznych w Warszawie. W tym roku 20 tysięcy uczestników, chcących upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wyruszy na 10-kilometrową trasę 11 listopada równo o godz. 11.11. Tradycyjnie zawodnicy założą białe i czerwone koszulki, dzięki czemu ustawiając się na starcie w dwóch kolumnach stworzą najdłuższą narodową flagę.

Ponad 400 wydarzeń w całym mieście

Rocznicowe imprezy przygotowane przez miasto i dzielnice odwiedziło ponad 500 tys. osób. Zorganizowaliśmy sto imprez plenerowych, blisko 70 wydarzeń edukacyjnych, takich jak np. specjalnie przygotowane lekcje dla uczniów w szkołach, a dla mieszkańców - wycieczki śladami architektury 20-lecia.

Odbyło się ponad 200 imprez kulturalnych, takich jak np. wystawy „Warszawa niepodległa”, „Odzyskana stołeczność. Warszawa 1915–1918”. Blisko 40 wydarzeń sportowych w tym bardzo popularne biegi – ogólnomiejskie i dzielnicowe. Do 11 listopada iluminowane na biało-czerwono są dzielnicowe ratusze. Więcej tutaj.