Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

119 obiektów sportowych już otwartych

opublikowany: czwartek, 14. maja 2020 - 13:46, mdziubinski mdziubinski

Od dzisiaj mieszkańcy znów mogą korzystać z miejskich obiektów sportowych, takich jak Orliki, Syrenki, korty tenisowe, skateparki czy bieżnie. Zgodnie z decyzją administracji rządowej, nadal będą jednak obowiązywać ograniczenia w liczbie osób.


Od 14 maja do dyspozycji mieszkańców oddajemy na początek 119 obiektów sportowych. Kolejne – w szczególności obiekty przyszkolne – będą sukcesywnie do nich dołączać.

Mimo poluzowania obostrzeń wciąż aktualne będą pewne ograniczenia. Obowiązuje rządowy limit osób: 6 + 1 na boiskach oraz 4 + 1 na kortach. Od kolejnego tygodnia limity będą zwiększane, a do obiektów sportowych dołączą również hale.

Sport jest niezwykle istotny dla komfortu psychicznego i sprawności fizycznej, należy jednak pamiętać, że wciąż znajdujemy się w stanie epidemii i każdy z nas powinien zachować odpowiedzialność oraz zdrowy rozsądek.

Na każdym otwartym obiekcie wywiesiliśmy plakat wraz z niezbędną informacją i przypomnieniem o obowiązujących obostrzeniach.

W materiale załączonym do tekstu znajduje się szczegółowy wykaz otwartych obiektów.  Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z obsługą wybranego obiektu.

Pliki do ściągnięcia

  1. Szczegółowy wykaz obietków (plik: wykaz_obiektow_stan_na_g.10.5014.05.2020.pdf, rozmiar pliku: 1257.36 KB)
  2. Wytyczne (plik: 2020.05.11_wytyczne_nowa_wersja.pdf, rozmiar pliku: 702.86 KB)