Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Aktualności

22. listopada 2019 - 15:37
Do którego kosza to wyrzucić? Trzecia odsłona „Segreguj na 5”
Zmiana przyzwyczajeń nie jest łatwą sztuką. Podobnie jak przełamanie stereotypu, że odpady komunalne to temat brudny i trudny. Kampania m.st. Warszawy pokazuje, że do segregacji odpadów i recyklingu można podejść estetycznie i z pomysłem.
22. listopada 2019 - 9:58
Zwiększ swoje szanse na europejskim rynku pracy
Miasto zaprasza na bezpłatne warsztaty z tworzenia dwóch dokumentów - CV oraz Paszportu Językowego Europass. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada, w godz. 14.30-16.00, w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.
21. listopada 2019 - 16:27
Weekendowe otwarcia i zamknięcia ulic
W najbliższy piątek, 22 listopada, kierowcom udostępniony zostanie wiadukt na ul. Postępu. Tego samego dnia z powodu remontu nawierzchni zamknięty zastanie przejazd przez tory na ul. Zabranieckiej, a także fragment Traktu Lubelskiego. Wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i kursowaniu autobusów.
21. listopada 2019 - 15:44
Hacking for Humanity – koduj dla Warszawy
Projektanci, programiści, studenci i naukowcy spotkają się na nocnym Hackatonie, by tworzyć mobilne aplikacje dla stolicy. W weekend, 23-24 listopada podczas „Hacking for Humanity” uczestnicy będą wykorzystywać warszawskie dane do projektów związanych z transportem, edukacją, rozwojem miasta.
21. listopada 2019 - 15:32
Centrum Porodów Naturalnych przy Madalińskiego
Miejski Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego otwiera Centrum Porodów Naturalnych, umożliwiające poród jak w warunkach domowych. To drugi tego typu oddział w stolicy, którego powstanie zostało zainspirowane rozwiązaniami funkcjonującymi w krajach europejskich.
21. listopada 2019 - 13:42
Wydamy zaświadczenia dla każdej nieruchomości
Wydaliśmy już zaświadczenia dla 43 proc. warszawskich nieruchomości, które podlegały przekształceniu. Liczba dokumentów wysyłanych przez dzielnice stale rośnie. Do końca roku miasto wyda przynajmniej jeden dokument dla każdej przekształconej nieruchomości.
21. listopada 2019 - 12:48
Bizneswoman Roku
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką po raz kolejny poszukuje wyjątkowe przedsiębiorczynie i przedsiębiorców - kobiety, które nie boją się realizować odważnych projektów i mężczyzn, którzy wspierają kobiety w swoich środowiskach pracy i realizują politykę różnorodności.
21. listopada 2019 - 10:01
Wiosną na Wolę metrem
Na stacjach Płocka, Młynów i Księcia Janusza prace budowlane dobiegają końca. Potem służby zewnętrzne będą mogły rozpocząć odbiory. Zgodnie z deklaracjami pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z nowego odcinka linii M2 wiosną 2020 roku.